021-22872507

خودرو می تواند در بلند مدت جایگزین درآمدهای نفتی شود

مدیر عامل کارگزاری بانک اقتصاد نوین ادامه داد: خوش بین هستم که توافق هسته ای عملی شده و تحریم ها برداشته می شود، در عین حال، برنامه های مطرح شده در صنعت خودرو بلند مدت است و می توان انتظار داشت که وعده مسوولان برای جایگزین شدن درآمد صنعت خودرو به جای درآمدهای نفتی، محقق شود.

مدیر عامل بانک اقتصاد نوین گفت: جایگزین کردن درآمدهای خودرو با درآمد های نفت ایده آلی است که قابل رسیدن بوده و قطعا می تواند تاثیر مثبتی روی انتظارات سرمایه گذاران بگذارد و آنها را به سرمایه گذاری تشویق کند، البته این موضوع بلندمدت عملیاتی می شود.

نصرالله برزنی، مدیر عامل کارگزاری بانک اقتصاد نوین، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، به تاثیر برگزاری همایش بین المللی صنعت خودرو در شرکت های خودرویی بورس اشاره کرد و گفت: هر تصمیمی که انتظارات خوش بینانه سرمایه گذاران را افزایش دهد، قطعا در وضعیت فعلی سهام شرکت ها و صنعت تاثیر گذار است.

وی افزود: این در حالی است که صنعت خودرو طی یکسال گذشته با افزایش تولید مواجه شده است، بنابراین، باور سرمایه گذاران برای پیاده کردن طرح ها و برنامه های موجود در آن بعید نیست. من معتقدم که این صنعت به یک صنعت ملی تبدیل شده و میلیاردها دلار سرمایه گذاری در آن انجام شده است، اما به دلایلی همچون جنگ یا تحریم، از سایر تولید کنندگان رقیب در دنیا پایین تر قرار گرفته است.

وی به انعقاد قرارداد با سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد و افزود: اگر فرض کنیم که با پیشرفته ترین خودروساز دنیا قراردادی را منعقد کنیم و تحریم نیز مانع از این کار نشود،باید دید محدودیت های قانونی و مقرراتی را بررسی کرد تا این مقررات مانع از حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار خودرو نباشد.

مدیر عامل کارگزاری بانک اقتصاد نوین ادامه داد:خوش بین هستم که توافق هسته ای عملی شده و تحریم ها برداشته می شود، اما باید توجه داشت که برنامه های مطرح شده در صنعت خودرو بلند مدت است و می توان انتظار داشت که وعده مسوولان برای جایگزین شدن درآمد صنعت خودرو به جای درآمدهای نفتی، محقق شود.

وی اضافه کرد: با این حال طرح هایی که در صنعت خودرو مطرح می شود و برنامه هایی که برای این صنعت وجود دارد، قطعا می تواند تاثیر مثبتی روی انتظارات سرمایه گذاران بگذارد و آنها را به سرمایه گذاری تشویق کند.

برزنی خاطرنشان کرد: بنابراین خودرو به عنوان یک صادرکننده و صنعتی که می تواند برای کشور سودآوری داشته باشد و جایگزین درآمد های نفتی شود، نیازمند زمان و عزم است، زیرا مابقی رقبای ما بیکار ننشسته اند و روزانه طرح های جدید ارائه می دهند. بنابراین باید گفت که جایگزین کردن درآمدهای خودرو با درآمد های نفت ایده آلی است که قابل رسیدن بوده و باید به آن زمان داد تا خودرو تولیدی بتواند در بازارهای جهانی قابلیت رقابت داشته باشد.

9302/1

 سایت تحلیلی خبر

سایت خبری تحلیلی به عنوان شریان اطلاعاتی نقش مهمی در کسب اطلاعات بازار دارد، یک سایت خبری تحلیلی قوی می تواند مالکان آن را به عنوان پیشرو بازار تعیین کند

 تلفن گویا

آیا تا به حال با سازماني تماس گرفته ايد كه صدايي را بشنويد و از شما بخواهد عددي را از يك فهرست انتخاب كرده، وارد كنيد يا بخوانيد؟

 بورس کالا

بورس كالا بازاری متشكل و سازمان يافته‌ است كه در آن به طور منظم كالا يا كالاهاي معيني با روش هايي مشخص مورد معامله قرار مي‌گيرند

 بورس انرژی

بورس انرژی بازار جدیدی است که کارگزاری های پیشرو در آن فعال هستند، همانند بورس کالا داشتن سایت بورس انرژی از نظر سازمان بورس برای کارگزاری ها دارای امتیاز است

 اخبار

ازجدید ترین اخبار با خبر شوید

//livechat //livechat